Haber

Diyarbakır’da CHP’li adaylar esnafı ziyaret etti: ‘Kürt sorununu en demokratik yollarla çözeceğiz’

DİYARBAKIR –Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Milletvekili adayları Sezgin Tanrıkulu, Esra Aslan, Mehmet Ali Özmen, Hasret Kaya ve İl Başkanı Abdullah Atik, partililerle bir araya gelerek Diyarbakır’da Yenişehir esnafını gezdi.

Ziyarette, Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayata geçirmeyi planladığı “Aile Yardımları Sigortası”nı anlatan broşürler esnafa dağıtıldı. Adaylarla konuşan Diyarbakırlılar sık ​​sık sorunlarını dile getirdi. Esnafın sorunlarını dinleyen adaylar, sorunların analizi için oy istedi.

CHP Diyarbakır Milletvekili Adayı Sezgin Tanrıkulu ziyarette Diyarbakır halkının sorunlarını dinledi.

‘BU ÜLKEYE HUZUR GETİRECEĞİZ’

Esnaf, CHP adaylarına asıl dertlerinin ekonomi olduğunu söyledi. Adaylara geçim sıkıntısı çektiklerini anlatan esnaf, ekonomik sorunların çözülmesini istedi. Diyarbakırlılar, CHP’li adaylar arasında en yoğun ilgiyi Sezgin Tanrıkulu’ya göstererek, Tanrıkulu’yu vekil görmek istediğini dile getirdi. Tanrıkulu ile görüşen Diyarbakırlıların aktardığı konulardan biri de Kürt meselesiydi. Tanrıkulu, “Merak etmeyin. Bugün bunun için buradayız. Kürt sorununu en demokratik şekilde çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Burada tüm ülkemize ve siz değerli hemşehrilerime bir söz veriyoruz. Bu sorunun demokratik yollarla çözümü Cumhuriyet Halk Partisi’dir. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu